KURUMSAL / Kaynak ve Tesislerimiz
Eşsiz bir tabiatın eteklerinde kurulu Kınık Maden Suları üretim tesisleri, Bursa’nın İnegöl ilçesine 16 km mesafede, doğal kaynak suları bakımından dünyanın en zengin bölgesi Mezit Boğazı’nda bulunuyor.

2000 yılında yenilenen ve genişletilen fabrika binası ve makine parkıyla Kınık, bugün tam 27,000 m² açık ve 9,500 m² kapalı alanda 4 hat üretim yapıyor. Bu üretim hattının dolum kapasitesi ise saatte 165.000 şişe. Kınık ürünlerinin üretimi 3 vardiya ile 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştiriliyor.

Gıda güvenliği ve kalite hedefleri bakımından tüm Kınık ürünleri, üretimin her aşamasında laboratuvar ortamında gerçekleştirilen analizlerle kontrol ediliyor.

Kınık ürünleri, otomatik etiketleme bandında etiketlenerek altılı ve yirmi dörtlü ambalajlar halinde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına sağlık ve serinlik olarak ulaşmaya hazır hale geliyor.

Bu bölgede bulunan doğal kaynakların armağanı, zengin mineralli Kınık maden suyu, çeşitli filtrelerden geçirilerek üretim hattına alınıyor ve tek kullanımlık şişelere el değmeden dolduruluyor. Üretim hattında, bu alanda marka ülke olan İtalya’dan getirilen yüksek teknolojili makineler kullanılıyor.

KINIK Tarihçe